Флузамед (FLUZAMED)

Інструкція для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: fluconazole;

1 капсула препарату містить флуконазолу 150 мг;

допоміжні речовини:лактоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.

Лікарська форма. Капсули тверді желатинові.

Тверді, желатинові капсули (корпус білого кольору, ковпачок – тeмно-блакитного кольору), заповнені порошком білого кольору.

Назва і місцезнаходженнявиробника.

Е.І.П.І. КО.,” Єгипет.

Вироблено для «УОРЛД МЕДИЦИН», Великобританія.

Тенс ов Рамадан Сіті, Перша Промислова Зона В1, а/я 149 Тенс, Єгипет.

Фармакотерапевтична група.

Протигрибкові засоби для системного застосування. Код АТС J02AC01.

Флуконазол є представником класу триазольних протигрибкових засобів, чинить високоспецифічну дію, інгібує активність ферментів грибів, залежних від цитохрому P450. Блокує перетворення ланостеролу клітин грибів у ергостерол; збільшує проникність клітинної мембрани, порушує її ріст і реплікацію. Флуконазол діє вкрай вибірково на цитохром P450 грибів, практично не пригнічує ці ферменти в організмі людини (порівняно з ітраконазолом, клотримазолом, еконазолом і кетоконазолом меншою мірою пригнічує залежні від цитохрому P450 окисні процеси в мікросомах печінки людини). Не має антиандрогенної активністі. Активний при опортуністичних мікозах, у тому числі спричинених Candida spp. (включаючи генералізовані форми кандидозу при імунодепресії), Cryptococcus neoformans і Coccidioides immitis (включаючи внутрішньочерепні інфекції), Microsporum spp. і Trichophyton spp.; при ендемічних мікозах, спричинених Blastomyces dermatidis, Histoplasma capsulatum (у тому числі при імунодепресії).

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо флуконазол добре всмоктується, рівні його в плазмі (і загальна біодоступність) перевищують 90 % від рівня флуконазолу в плазмі при внутрішньовенному введенні. Одночасний прийом їжі не впливає на абсорбцію препарату, прийнятого внутрішньо. Концентрація в плазмі досягає піку через 0,5 — 1,5 години після прийому натщесерце, період напіввиведення флуконазолу становить близько 30 годин. Концентрації в плазмі прямо пропорційно залежать від дози. 90 % рівень рівноважної концентрації досягається на 4 — 5 день лікування препаратом (при прийомі 1 раз на добу).

Флуконазол добре проникає в усі біологічні рідини організму. Концентрації препарату у слині і мокротинні аналогічні його рівням у плазмі. У роговому шарі, епідермісі, дермі і потовій рідині досягаються високі концентрації, що значно перевищують сироваткові. Концентрація флуконазолув нігтях після 4-місячного застосування в дозі 150 мг 1 раз на тиждень становила 4,05 мкг/г у здорових і 1,8 мкг/г в уражених нігтях; через 6 місяців після завершення терапії препарат як і раніше визначався в нігтях.

Виведення. Флуконазол виводиться в основному нирками; приблизно 80 % прийнятої дози виводиться із сечею в незміненому стані. Кліренс флуконазолу пропорційний кліренсові креатиніну. Метаболітівфлуконазолу в периферичній крові не виявлено.

Тривалий період напіввиведення флуконазолу з плазми забезпечує ефективність одноразового застосування препарату при вагінальному кандидозі. При курсовому застосуванні за іншими показаннями приймати препарат слід 1 раз на добу або 1 раз на тиждень.

Показання для застосування.

Генітальний кандидоз: вагінальний кандидоз (гострий і хронічний рецидивуючий). Профілактичне застосування з метою зменшення частоти рецидивів вагінального кандидозу (3 і більше епізодів на рік); кандидозний баланіт.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату або до близьких за структурою азольних сполук, вагітність, період годування груддю, дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

З обережністю варто застосовувати Флузамед пацієнтам із печінковою та/або нирковою недостатністю, лікування можливе лише під контролем лікаря.

Не рекомендується застосовувати препарат Флузамед пацієнтам, які страждають на хронічний алкоголізм.

Лікування препаратом можна починати до одержання результатів посіву й інших лабораторних досліджень, але протиінфекційну терапію рекомендується відкоригувати, коли результати цих досліджень стануть відомі.

При появі шкірних висипів, спричинених прийомом Флузамеду, пацієнтам із поверхневою грибковою інфекцією застосування препарату варто припинити і звернутися за консультацією до лікаря.

З появою висипів пацієнтам з інвазивною/системною грибковою інфекцією необхідне ретельне спостереження лікаря і відміна препарату.

Особливі застереження.

— Застосування у період вагітності або годування груддю.

Небажано застосовувати препарат вагітними, за винятком тяжких або загрозливих для життя форм грибкових інфекцій, якщо передбачуваний ефект переважає можливий ризик для плода.

Флузамед знаходиться у грудному молоці в такій же концентрації, як і в плазмі, тому при його призначенні необхідно вирішити питання про припинення годування груддю.

— Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не викликає змін психофізичного стану пацієнта, не порушує здатності керувати автотранспортом і працювати зі складними механізмами.

— Діти.

Ефективність і безпека застосування препарату дітьми не встановлена. За цієї причини його застосування дітьми не рекомендується.

Спосіб застосування та дози.

При вагінальному кандидозі Флузамед приймають одноразово внутрішньо в дозі 150 мг. Для зниження частоти рецидивів вагінального кандидозу препарат може бути застосований у дозі 150 мг 1 раз намісяць. Тривалість терапії визначають індивідуально; вона варіюється від 4 до 12 місяців. Деяким хворим може знадобитися частіше застосування.

При баланіті, спричиненому Candіda,Флузамед призначають одноразово в дозі 150 мг внутрішньо.

Хворим літнього віку за відсутності порушень функції нирок необхідно дотримуватися звичайного режиму дозування препарату.

Передозування.

Описано випадок передозування флуконазолу. У 42-літнього хворого, інфікованого вірусом імунодефіциту людини, після прийому 8,2 г флуконазолу спостерігалися галюцинації і параноїдальна поведінка. Хворий був госпіталізований; стан його нормалізувався протягом 48 годин.

У разі передозування проводиться симптоматична терапія (у тому числі підтримуючі заходи і промивання шлунка).

Флуконазол виводиться, в основному, із сечею, тому форсований діурез може прискорити виведення препарату. Після тригодинного сеансу гемодіалізу концентрація флуконазолу в плазмі зменшується приблизно на 50 %.

Побічні ефекти.

Можливі побічні реакції:

з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, біль у животі, діарея, метеоризм, підвищення показників функції печінки;

з боку центральної-нервової системи:головний біль;

з боку шкіри:шкірний висип.

У деяких хворих, особливо зі СНІДом або зі злоякісними новоутвореннями, під час лікування цим препаратом і подібними до нього засобами, спостерігалися зміни показників крові, порушення функції печінки й нирок, однак клінічне значення і взаємозв’язок цих небажаних реакцій із прийомом Флузамеду поки що не встановлені.

Іноді виникали ексфоліативні шкірні захворювання, судоми, лейкопенія, тромбоцитопенія й алопеція, проте у цих випадках причинно-наслідковий зв’язок не встановлений.

Відомі поодинокі випадки анафілактичних реакцій, як і при застосуванні інших азолів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні Флузамеду з варфарином та іншими кумариновими антикоагулянтами підсилюється терапевтична дія останніх.

Сумісний прийом Флузамеду з пероральними гіпоглікемізуючими засобами(хлорпропанід, глібенкламід, гліпізид, толбутамід) може призвести до розвитку гіпоглікемії (потрібна корекція доз гіпоглікемічних засобів).

При одночасному застосуванніФлузамедузгідрохлоротіазидом та іншими діуретиками можливе підвищення концентрації флуконазолу в плазмі крові.

Одночасне застосування Флузамеду і фенітоїну може призвести до підвищення концентрації останнього в плазмі крові. Тому за необхідності комбінованої терапії цими засобами рекомендується контролювати концентрацію фенітоїну і коригувати його дозу для підтримки рівня препарату в межах терапевтичних рівнів.

При одночасному застосуванніФлузамедузрифампіцином необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки дозу Флузамеду доцільно збільшити.

При одночасному застосуванніФлузамедуітеофіліну збільшується період напіврозпаду останнього і підвищується ризик виникнення токсичних ефектів (потрібна корекція дози теофіліну).

При одночасному застосуванніФлузамедуізидовудину спостерігається підвищення концентрації останнього в плазмі крові і збільшується ризик розвитку побічних ефектів зидовудину.

Терапевтична дія флуконазолу не змінюється при одночасному прийомі з їжею, а також при сумісному застосуванні з циметидином, антацидами або після тотального опромінення при трансплантації кісткового мозку.

При вивченні взаємодіїФлузамедуз антипірином встановлено, що одноразове або тривале застосування Флузамеду не змінює метаболізм антипірину.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі 15 — 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

1 тверда капсула по 150 мг у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Дата останнього перегляду.

Заступник директора Державного

фармакологічного центру

МОЗ України, д. мед. н., проф. В. Г. Лизогуб

Аналоги Флузамед:

Торговое название Производитель
Флюкостат МАСТЕРЛЕК ЗАО
Флуконазол ООО «Астрафарм»
Дифлюкан Pfizer Inc.
Медофлюкон МЕДОКЕМИ Лтд.
Дифлазон
Флюзак
Фуцис
Дифлюзол Артериум Корпорация
Микосист Gedeon Richter
Флюкорик Ranbaxy