Производитель: Norgine Pharma


  

Торгова назва

Гівалекс

  

АТХ код

R02А А 20

  

Діюча речовина

Гексетидин, хлорбутанолу хемігідрат, холіну саліцилат

  

Механізм дії

Препарат Гівалекс має антибактеріальну, протигрибкову активність як на грамнегативні, так і на грампозитивні штами мікроорганізмів, в тому числі аероби і анаероби. Необхідно зазначити, що на аеробні штами мікроорганізмів препарат має бактеріостатичний вплив, слабкий бактерицидний ефект. Відносно анаеробних штамів мікроорганізмів виявляє бактерицидний вплив. Механізм дії препарату полягає у конкурентному зв’язуванні з тіаміном, оскільки структура гексетидину схожа на структуру тіаміну, який необхідний для росту патологічної мікрофлори. Протизапальний ефект препарату пов’язаний з дією холіну саліцилату. Він має аналгезуючий, протизапальний, жарознижувальний ефекти. Знеболювальна активність пов’язана з дією хлорбутанола (анестетик).

Активні речовини, потрапляючи в ротову порожнину, фіксуються на слизовій оболонці, звідки поступово вивільняються.

  

Показання до застосування

Препарат Гівалекс застосовують для місцевої терапії інфекційних захворювань, запальних процесів глотки та/або ротової порожнини: ларингіти, гострі та хронічні тонзиліти, фарингіти, ангіни; стоматити, гінгівіти, афти. Розчин Гівалекс також використовують у стоматології для догляду за ротовою порожниною після операційних втручань.

  

Протипоказання

Препарат Гівалекс не призначають дітям віком до шести років. Не застосовують у разі виявленої гіперчутливості до будь-яких компонентів препарату. Використання препарату в період вагітності/лактації можливе лише за призначенням лікаря.

Побічна дія

Під час застосування розчину Гівалекс в деяких випадках можливе виникнення небажаних ефектів у вигляді алергічних реакцій (висип на шкірі, подразнення слизової оболонки рота, набряк, почервоніння, свербіж), порушення нюху та смаку. При виникненні будь-яких побічних реакцій необхідно припинити використання розчину та звернутися до лікаря для вирішення питання про подальше лікування.

  

Передозування

Повідомлень щодо випадків передозування препарату Гівалекс не надходило.

  

Режим дозування

Дозу, кратність та курс лікування призначає лікар індивідуально в залежності від характеру та ступеню важкості патологічного процесу, клінічного ефекту.

При використані препарату Гівалекс необхідно уникати контакту з очима, ковтання розчину, оскільки він містить етанол.

Не рекомендується застосування розчину Гівалекс впродовж тривалого періоду, оскільки може змінитися природна мікробна рівновага горла та ротової порожнини, що пов’язано з ризиком грибкового та бактеріального розповсюдження.

При виникненні загальних клінічних ознак бактеріальної інфекції необхідно застосовувати загальну антибактеріальну терапію.

Якщо симптоматика захворювання зберігається довше 5 днів, супроводжуються підвищеною температурою тіла, рекомендується переглянути тактику лікування.

Аерозоль Гівалекс застосовують як місцевий засіб для зрошення ротової порожнини. Для дорослих, дітей віком старше п’ятнадцяти рекомендована доза становить одне розпилення 4–6 разів на день. Дітям віком від 6 до 15 років призначають одне розпилення 2–3 рази на день. Стандартний курс терапії – 5 днів. Не рекомендується застосовувати даний лікарський засіб більше 5 днів.

Розчин Гівалекс застосовують як місцевий засіб для полоскання ротової порожнини. Спосіб застосування: для приготування одного полоскання необхідно налити розчин Гівалекс у мірний стаканчик до позначки 10 мл, далі довести теплою водою до позначки 50 мл. Також можна 2 чайні ложки розчину Гівалекс розчинити у ? склянки теплої води. Для дорослих та дітей віком старше шести років рекомендована кратність застосування – 2–4 полоскань на день. Не ковтати. Стандартний курс лікування – п’ять днів.

Після застосування препарату не рекомендується вживати їжу на протязі не менше 10 хвилин.

  

Форма випуску

Розчин для полоскання ротової порожнини у флаконі 125 мл (в комплекті з мірним стаканчиком 50 мл); спрей для ротової порожнини 50 мл у флаконі з пульверизатором.

Виробник

Norgine Pharma, Франція

  

Умови зберігання

Препарат Гівалекс необхідно зберігати при температурі не вище 25°С у темному, сухому місці, захищеному від вплину сонячного випромінювання. Обмежити доступ для дітей. Термін придатності препарату – три роки.

  

Взаємодія з іншими ліками і алкоголем

Не рекомендується використовувати одночасно з лікарськими засобами, що містять антисептики.

Не слід вживати спиртні напої під час застосування препарату Гівалекс.

  

Умови продажу в аптеці

Без рецепта.

Більш детальну інформацію читайте в офіційній інструкції до препарату.

Аналоги Гивалекс:

Торговое название Производитель
Гексорал McNeil
Стоматидин Bosnalijek
Стопангин Teva
Хепілор (happylor) спрей Фармак
Хепилор Фармак