Производитель: Teva


Склад лікарського засобу

діюча речовина: 100 мл крапель містять водний концентрат продуктів обміну речовин Lactobacillus helveticus DSM 4183 — 103,865 г; 1 мл містить 25-30 крапель.

допоміжні речовини: калію гідрофосфат, натрію гідрофосфат семиводний, кислота молочна, кислота фосфорна концентрована, калію сорбат, кислоти лимонної моногідрат, лактоза (молочний цукор), як продукт життєдіяльності мікроорганізмів.

Лікарська форма. Краплі оральні, розчин.

Прозорий, жовто-коричневого кольору розчин з характерним кислуватим карамелеподібним запахом. В процесі зберігання можливе утворення коричневих суспендованих часток.

Назва і місцезнаходження виробника

Виробник: Меркле ГмбХ, вул. Людвіга Меркле, 3, 89143, Блаубойрен, Німеччина.

Заявник: ратіофарм ГмбХ, вул. Граф-Арко, 3. 89079, Ульм, Німеччина.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при функціональних розладах кишечнику. Інші препарати.

Код АТС А03 АХ.

Хілак краплі є препаратом, що нормалізує кишкову флору, рН та водно-електролітний баланс у просвіті кишечнику, та водночас таким, що стимулює синтез епітеліальних клітин кишкової стінки.

Завдяки тому, що Хілак містить біосинтетичну молочну кислоту та її буферні солі, нормалізується кислотність у шлунково-кишковому тракті, яка лишається постійною, незалежно від того, підвищену або знижену кислотність має пацієнт.

Введенням до складу Хілаку численних продуктів обміну фізіологічних кишкових мікробів (виробників молочної кислоти, а також грампозитивних і грам негативних симбіонтів тонкого та товстого кишечнику) можна зберегти фізіологічні функції слизової оболонки кишечнику та сприяти відновленню його нормальної флори.

Летючі кислоти жирного ряду, які містяться у Хілаку роблять можливими не тільки профілактику, але і відновлення ушкодженого кишкового середовища при інфекційних шлунково-кишкових захворюваннях, вони також сприяють всмоктуванню води та важливих електролітів (натрій, хлор).

Хілак скорочує час виведення сальмонел у немовлят після сальмонельозного ентериту. Дія базується на тому, що краплі сприяють росту ацидофільної анаеробної кишкової флори, яка є антагоністом сальмонел.

Хілак краплі проходять у шлунково-кишковому тракті, нормалізуючи мікрофлору, рН та водно-електролітний баланс у просвіті кишечнику. Не всмоктуються в кров. Разом з їжею проходять через усі відділи шлунково-кишкового тракту, змінюючи рН незалежно від того, підвищена або знижена кислотність у пацієнта.

Показання для застосування

Розлади з боку шлунково-кишкового тракту, наприклад, синдром недостатнього травлення, діарея.

Протипоказання

Підвищена чутливість до складових препарату. При гострих проявах діареї, що супроводжується високою температурою та наявністю крові у стулі.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не рекомендується застосовувати Хілак краплі з молоком або молочними продуктами, Можна застосовувати з водою, чаєм, апельсиновим соком.

Препарат Хілак слід з обережністю призначати хворим з підвищеною кислотністю шлункового соку за наявності рефлюкс-езофагіту.

Препарат Хілак не можна застосовувати без попереднього розведення водою.

Якщо діарея триває більше 2 днів або з’являються інші симптоми, хворому необхідно звернутися до лікаря. Використання Хілак не замінює інтенсивну терапію, дієту, тощо. Продуктом життєдіяльності мікроорганізмів є лактоза, що входить до складу препарату Хілак. Тому препарат не рекомендують призначати пацієнтам за наявності рідкісних спадкових форм непереносимості галактози, значного дефіциту лактази або порушення абсорбції глюкози-галактози.

Для пацієнтів, які мають підвищену кислотність шлунка і, як наслідок, пов’язану з нею печію, добова доза не повинна перевищувати 6 мл, які слід приймати не менше ніж у 3 прийоми.

Застосування в період вагітності або годування груддю. Будь-яких ризиків для вагітних і немовлят не виявлено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти. Не існує вікових обмежень для застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Хілак краплі приймають внутрішньо до або під час їди з достатньою кількістю рідини (за винятком молока).

Хілак краплі рекомендується приймати 3 рази на добу:

дорослим і дітям старше 12 років — по 40 — 60 крапель на прийом;

дітям від 2 років: по 20 — 40 крапель на прийом;

Вагітним і у період годування груддю: протягом перших декілька днів по 20 — 40 крапель. Після покращання стану добова доза може бути зменшена вдвічі.

Особам, які мають підвищену кислотність шлунка і пов’язану з цим печію, рекомендується обов’язково розподіляти добову дозу на 3 прийоми.

Тривалість лікування залежить від тяжкості перебігу хвороби і визначається індивідуально.

Передозування

Випадків передозування у дорослих не спостерігалось.

Якщо дитина випадково прийняла препарат Хілак  нерозведеним, може спостерігатися рефлекторне зригування, яке може призвести до аспіраційної пневмонії. У цьому випадку дитину слід доставити у стаціонар. Терапія симптоматична.

Побічні реакції

У поодиноких випадках може мати місце реакція гіперчутливості у вигляді шкірних реакцій і реакцій слизової оболонки, можливі також окремі скарги на дискомфорт у черевній порожнині.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій

Під впливом антацидних засобів можлива нейтралізація молочної кислоти, яка входить до складу Хілак.

Термін придатності. 5 років.

Не застосовуйте препарат після закінчення зазначеної на упаковці дати.

Упаковка

Зовнішня упаковка — картонна коробка.

Внутрішня упаковка — флакон по 30 мл.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Аналоги Хилак:

Торговое название Производитель
Хилак форте Teva
Хилак Форте Teva