Производитель: Фармак


  

Торгова назва

Ламікон® дермгель

  

Код АТХ

D01А Е15. 

  

Діюча речовина

діюча речовина: terbinafine;

1 г гелю містить тербінафіну гідрохлориду 10 мг у перерахуванні на 100 % суху речовину тербінафін;

допоміжні речовини: бутилгідрокситолуол (Е 321), спирт бензиловий, сорбітанлаурат, полісорбат 20, ізопропілміристат, етанол 96 %, карбомер 974Р, натрію гідроксид, вода очищена.

  

Механізм дії

Протигрибкові препарати для місцевого застосування. 

Тербінафін – це аліламін, має широкий спектр протигрибкової дії. Тербінафін у відповідній концентрації чинить фунгіцидну дію відносно дерматофітів, таких як Trichophyton (наприклад, T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum. Тербінафін у низькій концентрації виявляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих грибів. Активність щодо дріжджових грибів є фунгіцидною (наприклад Pityrosporum orbiculare чи Malassezia furfur) або фунгістатичною залежно від виду.

Тербінафін специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітинній мембрані гриба. Це призводить до дефіциту ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітини грибка. Тербінафін діє шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази у клітинній мембрані грибка. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів. 

Ламікон® у формі гелю має місцевий охолоджувальний ефект, тим самим виявляє протисвербіжну дію. При місцевому застосуванні препарат майже не всмоктується, швидко починає діяти, виявляє ефективність при нетривалому лікуванні (7-14 днів). У більшості пацієнтів, хворих на епідермофітію стоп, не спостерігалося рецидивів або повторного інфікування протягом 2 місяців після лікування Ламіконом®  у формі гелю тривалістю 1 тиждень.

При зовнішньому застосуванні абсорбується менше 5 % від застосованої дози, тому системна експозиція тербінафіну незначна. Тербінафін у роговому шарі епідермісу набуває концентрації, необхідної для фунгіцидної дії, на 7-й день застосування та зберігає її до 7 днів після  припинення лікування.

Показання до застосування

Грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами, такими як Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis та Epidermophyton floccosum, наприклад, міжпальцева епідермофітія стоп («стопа атлета»), пахова дерматофітія («свербіж жокея»), дерматофітія тулуба («стригучий лишай»). Різнобарвний лишай, спричинений Pityrosporum orbiculare (також відомий як Malassezia furfur). 

  

Протипоказання

Підвищена чутливість до тербінафіну або до інших компонентів препарату. 

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Гель призначений лише для зовнішнього застосування. Слід уникати потрапляння препарату в очі. При випадковому потраплянні гелю в очі їх необхідно ретельно промити проточною водою.

Для запобігання реінфікування мікозами шкіри необхідно дотримуватися таких правил: щодня змінювати білизну, оскільки можлива наявність грибків на одязі, що перебував у контакті з інфікованими поверхнями шкіри; уникати носіння одягу занадто тісного або який погано пропускає повітря; ретельно висушувати уражені ділянки шкіри після її миття;  щодня користуватися чистим особистим рушником. При мікозі стоп не можна ходити босоніж. Додатково до зовнішнього лікування 1 раз на день рекомендується обробити спреєм Ламікон® шкарпетки або взуття усередині.

«Ламікон? дермгель» слід з обережністю застосовувати при ураженнях, у процесі лікування яких спирт може спричинити подразнення (ураження, що мають високий ступінь запалення, або ураження такої чутливої поверхні тіла, як обличчя).

Побічна дія

Місцеві прояви, такі як свербіж, лущення або печіння шкіри, біль та подразнення в місці нанесення, порушення пігментації, еритема, утворення кірки та інші можуть спостерігатись у місці нанесення. Ці незначні прояви слід відрізняти від реакцій гіперчутливості, включаючи висип, про які повідомляється в одиничних випадках і які потребують припинення лікування. При випадковому контакті з очима тербінафін може викликати подразнення очей.

В рідкісних випадках прихована грибкова інфекція може загостритись.

  

Передозування

Передозування препаратом «Ламікон® дермгель» малоймовірне через низьку системну абсорбцію. Якщо гель випадково потрапив у шлунок, можливі головний біль, нудота, біль в епігастрії, запаморочення. У таких випадках необхідно викликати блювання або промити шлунок. 

  

Режим дозування

Дорослим 

«Ламікон® дермгель» нанoсять на шкіру 1 раз на добу. Перед нанесенням гелю необхідно очистити і підсушити уражені ділянки. Гель накладають тонким шаром на уражену шкіру і прилеглі ділянки та злегка втирають. При інфекціях, що супроводжуються опрілістю складок шкіри (під молочними залозами, міжпальцевих, між сідницями, у паховій ділянці), місця на які нанесено гель можна прикривати марлею, особливо на ніч.

Тривалість лікування залежить від характеру та  тяжкості перебігу захворювання.

  

Форма випуску

Гель.

  

Виробник

ПАТ «Фармак».

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

  

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Заморожування не допускається.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

  

Взаємодія з іншими ліками і алкоголем

Невідома.

  

Умови продажу в аптеці

Без рецепта.

Аналоги Ламікон® дермгель:

Торговое название Производитель
Тербинокс
Экзифин
Фунготербин
Тербизил
Ламизил Novartis Consumer Health S.A.
Бинафин ШРЕЯ ЛАЙФ САЕНСИЗ Пвт.Лтд.
Ламизил дермгель Novartis Consumer Health S.A.
Ламизил уно Novartis Consumer Health S.A.
Ламикон Фармак
Ламифен Фитофарм