Производитель: Фармак


  

Торгова назва

Ламікон® (lamicon) крем

  

Код АТХ

D01А Е15. 

  

Діюча речовина

terbinafine

  

Механізм дії

Тербінафін – це аліламін, має широкий спектр протигрибкової дії. Тербінафін у відповідній концентрації чинить фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Активність щодо дріжджових грибів, залежно від їх виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною.

Тербінафін специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітинній мембрані гриба. Це призводить до дефіциту ергостеролу і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що спричиняє загибель клітини грибка. Тербінафін діє шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази у клітинній мембрані грибка. Цей фермент не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів. 

При зовнішньому застосуванні абсорбується менше 5 % від застосованої дози, тому системна експозиція тербінафіну незначна.

При місцевому застосуванні препарат майже не всмоктується, швидко починає діяти, виявляє ефективність при нетривалому лікуванні (7 днів), концентрація тербінафіну,  необхідна для фунгіцидної дії, присутня в роговому шарі епідермісу протягом 7 днів після припинення лікування. 

  

Показання до застосування

Грибкові інфекції шкіри, спричинені такими дерматофітами, як Trichophyton (наприклад,     T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis i Epidermophyton floccosum, наприклад, дерматофітія стоп, дерматофітія тулуба, пахова дерматофітія.

Кандидоз шкіри, спричинений грибками роду Candida (наприклад, Candida albicans).

Різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), спричинений Pityrosporum orbiculare (також відомий під назвою Malassezia furfur).

Протипоказання

Підвищена чутливість до тербінафіну або до інших компонентів препарату. 

  

Побічна дія

 У місцях нанесення крему можуть виникнути почервоніння шкіри, відчуття свербежу або печіння, однак потреба у припиненні лікування у зв’язку з цим виникає рідко. Ці прояви слід відрізняти від алергічних реакцій: свербіж, шкірні висипання (у тому числі бульозні), кропив’янка спостерігаються рідко, але вимагають відміни лікування. Тому у разі виникнення будь-яких побічних реакцій необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

  

Передозування

Передозування препаратом Ламікон®, крем, малоймовірне, через низьку системну абсорбцію. Якщо крем випадково потрапив у шлунок, необхідно викликати блювання або промити шлунок. 

  

Режим дозування

Дорослим і дітям віком від 12 років

Крем Ламікон® нанoсять на шкіру 1 або 2 рази на добу. Перед нанесенням крему необхідно очистити і підсушити уражені ділянки. Крем накладають тонким шаром на уражену шкіру і прилеглі ділянки та злегка втирають. При інфекціях, що супроводжуються опрілістю складок шкіри (під молочними залозами, міжпальцевих, між сідницями, у паховій ділянці), місця з нанесеним кремом можна прикривати марлею, особливо на ніч.

Тривалість лікування залежить від характеру та  тяжкості перебігу захворювання

  

Форма випуску

Крем  білого або майже білого кольору зі специфічним запахом.

  

Виробник

ВАТ “Фармак”.

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

  

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. 

Заморожування не допускається.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

  

Взаємодія з іншими ліками і алкоголем

Невідома.

  

Умови продажу в аптеці

Без рецепта

Аналоги Ламікон® (lamicon) крем:

Торговое название Производитель
Тербинокс
Экзифин
Фунготербин
Тербизил
Ламизил Novartis Consumer Health S.A.
Бинафин ШРЕЯ ЛАЙФ САЕНСИЗ Пвт.Лтд.
Ламизил дермгель Novartis Consumer Health S.A.
Ламизил уно Novartis Consumer Health S.A.
Ламикон Фармак
Ламифен Фитофарм