Це захворювання відоме, як аденома простати. У групу ризику входять чоловіки, які переступили 50-річний рубіж.

6

Слід зазначити, що аденома простати зустрічається майже у кожного чоловіка після досягнення ним 80-річного віку. Однак урологи констатують, що аденома простати на сьогоднішній день зустрічається і у тридцятирічних чоловіків.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози
Місцем розташування передміхурової залози є область під сечовим міхуром. Розвиток аденоми супроводжується відтисненням передміхурової залози до периферії. З часом передміхурова залоза за формою нагадує капсулу.

У початковій стадії захворювання в передміхуровій залозі утворюється один або кілька вузликів. Оскільки зростаючі вузлики здавлюють сечовипускальний канал, то у чоловіка спостерігаються порушення у функціонуванні нирок, і він відчуває труднощі під час сечовипускання.

На сьогоднішній день медики не можуть дати однозначну відповідь на предмет виникнення аденоми простати. Більшість урологів схильні до думки, що такий стан є одним із проявів «чоловічого» клімаксу. Крім того причинами виникнення простатиту вважаються малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, яке призводить до ожиріння і нерегулярне статеве життя. Що стосується надмірного харчування, то ця версія заснована на прикладі населення малорозвинених країн, де взагалі не існує такого захворювання, як аденома простати.

Для простатиту характерні такі симптоми, як часте сечовипускання і появу до нього сильних позивів. Але навіть такі симптоми більшість чоловіків просто ігнорують і вважають їх віковими змінами. В результаті прогресування хвороби у чоловіка з’являється ниркова недостатність. Хворого турбують головні болі, сухість у роті і спрага, дратівливість і загальна слабкість. Крім того незважаючи на постійну переповненість сечового міхура, сечовипускання відбувається буквально по краплях або ж у вигляді тоненької цівки. Слід знати, що навіть на ранній стадії захворювання можлива повна затримка сечовипускання, яку можуть спровокувати алкоголь, неправильне харчування, переохолодження та інші фактори.

Не слід недооцінювати наслідків такого захворювання, як аденома простати.

По-перше, збільшення передміхурової залози призводить до постійної напруги і подальшого ослаблення м’язів сечового міхура. В результаті таких змін сечовий міхур стає в’ялим і втрачає свою пружність. Крім того при переповненому сечовому міхурі сеча виводиться в дуже малій кількості.

По-друге, аденома простати загрожує нирковою недостатністю і розвитком гідронефрозу.

По-третє, не виключено, що доброякісна пухлина, якою, по суті, є аденома простати, не перетвориться в злоякісну. Тому деякі урологи вважають розвиток аденоми простати передраковим станом. Але дана версія на сьогоднішній день є суперечною, хоча і не підлягає виключенню. Тому при перших ознаках аденоми простати чоловік не повинен відкладати візит до уролога.