Головний нарколог Моз України пропонує підняти ціни на слабоалкогольні напої

13

Головний нарколог українського Моз Анатолій Вієвський пропонує підвищити акцизні податки і ціни на напої з низьким вмістом алкоголю. Він мотивує свій заклик тим фактом, що слабоалкогольні напої є найпоширенішими в Україні серед підлітків.

У результаті дослідження, проведеного міжнародною компанією Еспада, половина дівчат, які не досягли повноліття вживали, так звані, алкопопсы – слабоалкогольні напої. Трохи від них відстають юнаки того ж віку. За словами експертів, незважаючи на те, що ці напої досить дешеві і володіють солодким смаком, вони таять в собі величезну шкоду для організму.

Для того, щоб довести ступінь шкоди від цих напоїв, представники Української асоціації профілактики алкогольної провели експеримент: вони поливали слабоалкогольними напоями протягом деякого часу кімнатні рослини в горщиках. Через три дні рослини загинули. Зараз фахівці рекомендують проводити такий самий експеримент у школах, щоб наочно продемонструвати, що напої з малим вмістом алкоголю є отрутою. Головний нарколог Міністерства охорони здоров’я України висловив жаль, що за останній час ведуться активні дебати, пов’язані з підняттям акцизів на пиво, в той час як мова про підняття ціни на слабоалкогольні напої не йде взагалі.