До вітряної віспи схильні маленькі діти. Це вік від 2 до 7 років. Хвороба безпечна.

11

Заражаються нею, як правило, при безпосередньому контакті з хворим. Вірус проникає в організм по повітрю. Протягом двох або трьох тижнів після зараження він себе ніяк не проявляє. Після перенесеної хвороби організм набуває постійний імунітет.

Основний симптом вітряної віспи – прозорі бульбашки величиною з шпилькову голівку. З’являються вони спочатку на грудях і плечах, потім на обличчі, а в останню чергу на руках і ногах. Висипають ці неприємні утворення також і в роті на піднебінні. Можуть з’явитися у вухах, на статевих органах. Пухирці поступово збільшуються і доростають до розмірів рисового зернятка. При цьому вони каламутніють і набувають жовтуватого відтінку. Потім висихають, перетворюються в кірку, і через 10 днів відвалюється. Поява цієї висипки завжди супроводжується незначним підвищенням температури.

Одні бульбашки не встигають перетворитися на кірку, а за ними вже висипають наступні, потім з’являються свіжі. Так триває протягом тижня. В результаті у дитини на шкірі одночасно присутні і бульбашки, і плями, і кірка, а також неминучі ранки від розчування. Все це тільки візуально виглядає жахливо, але в дійсності ніякої небезпеки не несе.

Починаючи з початкової стадії хвороби, потрібно стежити за появою і розвитком плям у малюка. Регулярно вимірювати йому температуру, не купати і консультуватися з лікарем. Висипання на тілі потрібно змащувати розчином діамантового зеленого марганцю, щоб хворі ділянки шкіри не інфікувалися. Шкірний свербіж краще за все знімати різними комбінованими відварами лікарських трав. Для цього підійдуть квіти ромашки аптечної, деревій, череда, лист шавлії і корінь лопуха. Їх потрібно взяти в рівних частках, подрібнить і перемішати. Кожну столову ложку суміші необхідно заливати двома склянками окропу. Настоювати протягом 30 хвилин. Змочувати в охолодженому відварі шматочок ватки і промокати їм вражені місця якомога частіше.

Рот найкраще полоскати теплим розчином фурациліну. Порожнину рота можна змащувати обліпиховою олією. Умивати малюка бажано слабким розчином марганцю. На ніч, для запобігання сильних розчіхувавнь, потрібно одягати дитині на руки бавовняні рукавички. І постійно дотримуватися гігієни, змінюючи як можна частіше постільну і натільну білизну, щоб уникнути перенесення інфекції на незаражені ділянки шкіри.