Український уряд затвердив програму з профілактики та лікування вірусних гепатитів, яка дозволить виявляти гепатити В і С на ранніх стадіях, що в свою чергу повинно привести до зниження рівня смертності від згаданих хвороб.

15

Такою є офіційна заява МОЗ країни. Згадана програма передбачена на період до 2016-го року, а створена вона на виконання розпорядження Уряду України. Програма передбачає розвиток сприяння хворим, які страждають від цих захворювань.

Сприяння пацієнтам буде надано у всіх площинах: лікувальній, діагностичній, профілактичній та науковій. Що стосується очікувань від програми, то вона націлена на підвищення ступеня якості наданої допомоги пацієнтам, що страждають від гепатитів на всіх стадіях. Це дозволить, в свою чергу, знизити рівень смертності, захворюваності, інвалідності, викликаних гепатитами В і С.

Особливу увагу буде приділено методиці підвищення рівня знань населення щодо вірусних гепатитів. Матеріальна і технічна бази медичних закладів, які надають допомогу в профілактиці і лікуванні хворих вірусним гепатитом будуть укріплені. Документ був створений при тісній співпраці з громадськими організаціями, які представляють інтереси громадян у цій сфері. Слід зазначити, що однією із причин, чи то поштовхів для створення подібної програми стала численні маніфестації.