Як повідомив Головний психіатр МОЗ України Ірина Пінчук, на сьогоднішній день, один з трьох жителів країни хоча б раз у житті стикався з розладами психічного характеру.

13

Фахівець вважає, що у подібних випадках людина потребує кваліфікованої допомоги. Проте, лікарська статистика свідчить зворотньє, оскільки є дуже малий відсоток громадян, що прагнуть у такий час звернутися до психіатрів. Вона також зазначила, що на даний момент під наглядом лікарів-психіатрів знаходиться два з половиною відсотка населення України. Мова йде тільки про тих людей, які звернулися за допомогою.

Однак, як показало дослідження, яке було проведено Асоціацією психіатрів України, кожен третій громадянин країни протягом свого життя хоча б одного разу потребував психіатричної допомоги. Ірина Пінчук вважає, що населення України відноситься неправильно до власного здоров’я, так як громадяни намагаються вирішити проблеми психічного впливу самостійно або ж звертаються до лікарів зовсім іншого профілю. Одним словом, українці в таких випадках отримують не завжди кваліфіковану допомогу.

Експерт МОЗ також має дані, згідно з якими навіть серед психічно тяжкохворих людей до допомоги психіатрів звертається лише кожен п’ятий. На думку пані Пінчук, подібна ситуація загрожує безпеці держави, оскільки психічний стан її громадян і соціальне життя взаємопов’язані. Крім того, за словами фахівця, реакція громадян на погану економічну ситуацію в країні теж може бути досить непередбачуваною.