У всіх алергія на все! Куди не глянь — кожен що-небудь, та й не переносить. Їжу, начальство, набридливу сусідку, тощо…

17

Слово «алергія» все більше набуває великого змісту, і легко використовують його в побуті лише ті, хто не зазнав труднощів цієї хвороби. А все тому, що категоричне неприйняття організмом того чи іншого фактору не просто ускладнює існування, а є найбільш поширеним аутоімунним захворюванням.

І в нинішній час алергією хворіють мільйони людей, перебуваючи в постійній залежності від різноманітних факторів ризику. Саме поняття алергії стало вельми узагальнюючим і включає в себе безліч різних захворювань і їх симптомів.
Про прояви алергії знають всі. Якщо людина починає чхати й кашляти, і при цьому їй важко дихати, покрилася незрозумілими плямами і все свербить – значить, отже у неї не що інше, як класична алергія. Правда, в досить важкій формі. Кожен з цих чинників істотно заважає жити, але якщо врахувати, що вони можуть призвести до загрозливого стану, з перспективою летального результату, то картина стає зовсім невеселою.

Алергію може викликати все, що завгодно – побутова хімія та квітучі рослини, ліки, тваринами, укуси комах та духи коханої жінки, а також їжа, пилюка, цвіль, барвники з консервантами та навіть електричний струм. Більше того, зміна погоди зі спеки на холод і навпаки може викликати у алергетика висипання на шкірі – кропив’янку.

Медична статистика свідчить: більшість людей, що мають алергічні реакції, живуть у промислових містах і мегаполісах, у селах алергія проявляється в кілька разів рідше. Погіршення екології та підвищення синтетичних складових в їжі активно сприяють виникненню захворювання. І хоча люди все більше споживають різноманітну «хімію», спадковість відіграє істотну роль в ризику захворіти на алергію.

Ймовірність того, що у батьків-алергіків і дитина буде страждати цим захворюванням – майже 100%. Але проблема в тому, що алергія може проявитися в будь-якому віці у людей, які ніколи не відчували незвичайних реакцій на які-небудь фактори.

В лікуванні алергії, в першу чергу, потрібно виявити причину, що її провокує, та постаратися її усунути. Це є самим головним кроком у боротьбі з хворобою. Встановивши шкідливий чинник, компетентний фахівець-алерголог порекомендує ефективне лікування захворювання.

Tagged: