Вважаєте, що тропічна лихоманка — це захворювання для слаборозвинутих країн, де відсутня санітарія? Виявляється, це не так.

11-300x212

Адже рознощиками даного захворювання є комарі, яким не заборониш перелітати через кордони і змінювати континенти.

Лихоманка Денге: профілактика та симптоми

Щоб уникнути цього страшного захворювання, потрібно використовувати ультразвукові брелки від комарів. Такі прилади вбережуть всю вашу сім’ю від важкої недуги.

Лихоманка Денге, також іменована тропічною лихоманкою, є гострою вірусною інфекцією, що передається за допомогою укусу москіта Aedes aegypti, розмноження якого відбувається в стоячих, наповнених несприятливими бактеріями, водоймах. Москіт активний як вночі, так і вдень.

Міцна м’язова біль є головним симптомом захворювання.

Спроби вилікувати тропічну лихоманку залишаються безуспішними, так само як і створення вакцини, але небезпеки для життя вона за собою не несе. Небезпеку несе за собою тропічна геморагічна гарячка – гостра форма лихоманки Денге, яка призводить до великих кровотеч, легко вражає підлітків і дітей.

 

Ознаки лихоманки Денге

Більшість із ознак лихоманки Денге, і тропічної геморагічної лихоманки легко сплутати із захворюванням грипу:

  • підвищена температура,
  • нездужання у м’язах та кістках,
  • роздратування і печіння очей,
  • запалення слизової носа,
  • кашель,
  • пронос,
  • висип на шкірному покриві.

 

Ознаки тропічної геморагічної лихоманки:

  • черевні болі і нудота, що тягнуться від 2 до 4 днів,
  • різні сильні крововиливи, під шкірний покрив, з носа, ясен, анальні, внутрішні та блювотні кровотечі,
  • червона висипка на шкірі.

 

При таких ознаках потрібно терміново звернутися до лікаря, можливий, також, виклик швидкої допомоги.

 

Ускладнення хвороби

Тропічна геморагічна лихоманка може призвести до ускладнень, таких як: жовтяниця, блідість, прискорене дихання, холодне потовиділення, липкість шкіри, млявість, прискорений пульс, непритомність і шок. Часом призводить до летальних наслідків.

 

Вжиття заходів

При підозрах у себе тропічної або геморагічної лихоманки, негайно звертайтеся до лікаря (краще до досвідченого лікаря інфекційного відділення).

 

Що повинен зробити лікар

Лікарю потрібно визначити вид лихоманки. Рятівними для вашого життя можуть стати лікування та діагностика цих захворювань на ранніх стадіях.

Вас можуть госпіталізувати, щоб постійно спостерігати ваш артеріальний тиск, аналіз крові, і щоб уникнути подальших ускладнень. Несвоєчасне лікування і не звертання до лікаря може бути фатальним. В більшості випадків роблять переливання препаратів крові – плазму або еритроцитарну масу.

 

Запобігання захворювання

Якщо ви зібралися в подорож по екзотичних країнам, зверніться за консультацією до фахівців. Обов’язково проведіть необхідні заходи для запобігання хвороби і дотримуйтесь порад вашого лікаря.