1384122015_vet2-300x168

Дослідницька група з Массачусетського університету в Амхерсті (University of Massachusetts Amherst) під керівництвом Вінсента Ротелла (Vincent Rotello) розробила мультиканальний сенсор, здатний аналізувати протиракові препарати і визначати механізм їх дії за хвилини. Результати роботи були опубліковані в журналі Nature Nanotechnology.

В даний час виявлено величезну кількість сполук, які потенційно могли б стати основою протипухлинних засобів. При цьому відомо, що скринінг препаратів може зайняти кілька місяців. Існуючі методи підтвердження механізму дії нових молекул включають вивчення змін транскрипції, протеоміки та обміну речовин у клітинах. Всі ці підходи потребують значних витрат коштів і часу.

Нова сенсорна система складається з наночастинок золота і білків, що несуть флуоресцентні мітки трьох кольорів. Автори виявили, що залежно від механізму дії, різні з’єднання по-різному впливають на фізико-хімічні властивості поверхні клітин. Ці зміни в свою чергу діють на характер флюоресценції сенсора. Аналіз цих патернів флуоресценції і дозволяє зробити висновки про особливості того чи іншого препарату.

Дослідники підкреслюють, що наносенсор здатний аналізувати не тільки окремі сполуки, але і суміші препаратів. Впровадження подібного інструменту дозволить скоротити процес розробки нових лікарських речовин.